Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona

Kurs kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej przeznaczony jest dla osób, które posiadają już kwalifikacje wstępną lub kwalifikacje wstępną przyspieszoną w zakresie przewozu rzeczy (kat. C, C+E) lub osób (kat. D, D+E) i chcą uzupełnić świadectwo kwalifikacji do przewozu rzeczy (kat. C, C+E) lub osób (kat. D, D+E) w zależności od posiadanych uprawnień oraz ukończyły wymagany wiek:

 • 21 lat w przypadku przewozu rzeczy (C, C+E)
 • 23 lata w przypadku przewozu osób (D, D+E)

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które uzyskały prawo jazdy po:

 • 10 września 2009r. w przypadku kat. C1, C
 • 10 września 2008r. w przypadku kat. D1, D

Co trzeba zrobić, żeby rozpocząć kurs?

 1. Umówić się na badania lekarskie. W tym celu należy odwiedzić biuro naszego ośrodka, gdzie po zapisie na kurs otrzymasz skierowanie na badanie lekarskie i psychologiczne. Poniżej dane kontaktowe do Psychologa oraz Lekarza ogólnego, z którymi współpracujemy. Pod tymi numerami ustalisz dogodny termin badania 😊

  • Dr Kędzierski, Psych. Chodorek, ul. Spadochroniarzy 8 – Psycholog: 535 250 789, Lekarz: 501 347 856
  • Centrum Medycyny Pracy, Al. Kraśnickie: 690 060 545
  • MEDIKA Gabinety Lekarskie, ul. Hutnicza 3 (budynek WORD): 666 484 668

 2. Po badaniach psychologicznych oraz lekarskich należy udać się do Wydziału Komunikacji lub Starostwa Powiatowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania i złożyć komplet następujących dokumentów:

  · wniosek o wydanie Profilu Kierowcy Zawodowego (PKZ)

  · orzeczenie psychologiczne (art. 39k ust. 1) oraz lekarskie (art. 43 pkt 2 i art. 229 §4) stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy (patrz pkt 1 ;))

  · fotografie – wyraźną, aktualną, kolorową, na wprost o wymiarach 3,5x4,5 cm

  · kserokopię prawa jazdy

  · dowód osobisty lub inny dokument z numerem PESEL umożliwiający ustalenie tożsamości – DO WGLĄDU

 3. Jak już ogarniesz pkt 1 i 2, oczekujesz na możliwość odbioru PROFILU KIEROWCY ZAWODOWEGO (PKZ) i następnie konieczne jest jego dostarczenie do biura OSK najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia! (a najlepiej dzień przed;) )

 4. Posiadać aktualne świadectwo kwalifikacji wstępnej lub wpis w prawie jazdy w rubryce 12, w której znajduje się kod 95 uprawniający do pracy na stanowisku kierowcy zawodowego

 5. Posiadanie prawa jazdy kat. C,C+E lub D nie jest warunkiem rozpoczęcia kursu – wszystkie kursy można rozpocząć równocześnie!

Kurs składa się z:

 • 32,5 godzin zajęć teoretycznych
 • 2,5 godzin zajęć praktycznych w ruchu drogowym oraz na placu manewrowym

Jak i gdzie odbywają się zajęcia?

 • Część teoretyczna odbywa się w formie e-learningowej przed komputerem przy pomocy specjalistycznego oprogramowania wspierającego kształcenie wraz z symulacją egzaminu w formie testu
 • Zajęcia teoretyczne obywają się na Sali wykładowej przy ul. Leszczyńskiego 15/2 oraz Narutowicza 14/16 w Lublinie
 • Zajęcia praktyczne odbywają się na placu manewrowym przy ul. Dworcowej 11 (targi Lublin), w ruchu drogowym miasta Lublin oraz w warunkach specjalnych na płycie poślizgowej w ODTJ Lublin
Cena szkolenia 700 zł
POWRÓT

Sprawdź cennik kursów oraz
aktualne promocje
i zapisz się na kurs już dzisiaj

CENNIK I PROMOCJE

Egzamin Państwowy krok po kroku
przykładowe pytania
egzaminacyjne

BAZA WIEDZY
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.